تهران دیزاین تولید کننده تندیس های ریختگی

 

تندیس های ریختگی بهترین گزینه برای همایش ها و تقدیر از شخصیت های برجسته می باشد زیرا از متریال خاصی از جمله حجیم بودن، آب طلا، فلز، رزین و … برای طراحی و ساخت تندیس استفاده می شود. تندیس های ریختگی به دلیل وجود بعد و حجم تصویر، کانسپت و حس المان را به خوبی انتقال می دهد.

تندیس ماه عسل - ساخت تندیس - ساخت تندیس فوری - تندیس حجمی

تندیس حجمی نمونه‌ی دیگری از تندیس‌هاست که به شکل نمادی خاص در ابعاد سه بعدی ساخته می‌شوند. این تندیس‌ها از جنس فلز هستند و در مواردی از سنگ و گچ هم ساخته می‌شوند. تندیس‌های حجمی وزن بیشتری نسبت به سایر تندیس‌ها دارند و سنگین‌تراند. قیمت تندیس بسته به فلزی که برای ساخت آن به کار می‌رود متغیر است. هزینه ساخت تندیس حجمی نسبت به سایر تندیس‌ها بالاتر است، ولی علی‌رقم هزینه بالا، استفاده از این تندیس‌ها بسیار رایج است. در رویداد‌های  بزرگ جهانی به عنوان پاداش و نمادی از آن مراسم، به افراد برگزیده از این نوع تندیس‌ها اهدا می‌کنند. برای مثال همه ما جایزه اسکار یا توپ طلای جام جهانی را با تندیس‌های منحصر به فرد آن‌ می‌شناسیم.

مراحل ساخت تندیس حجمی

سفارش تندیس حجمی

امروزه استفاده از تندیس‌های حجمی علاوه بر مراسمات و جشنواره‌ها، جنبه دکوراتیو و تبلیغی هم پیدا کرده و مردم از این تندیس‌ها برای تزیین دکوراسیون منازل و محیط کاری خود استفاده می‌کنند. اگر به دنبال تندیس‌های زیبا با طرح‌های دلخواهتان می‌گردید، می‌توانید از محصولات مجموعه تهران دیزاین دیدن فرمایید و تندیس مورد پسندتان را انتخاب و سقارش دهید. بعد از انتخاب طرح تندیس و ابعاد آن کافیست با ما تماس بگیرید. اگر شکل و طرح خاصی مد نظرتان است، شکل طرح و ابعاد تندیس را به ما ارسال کنید و در سریع‌ترین زمان ممکن و بهترین کیفیت سفارشتان را تحویل بگیرید.

طراحی تندیس حجمی

اولین قدم و مهم‌ترین بخش در ساخت تندیس طراحی آن است. اتخاب طرح مناسب با رویداد مورد نظر بسیار مهم است. طرح انتخاب شده برای مراسم، یا لوگو یا یک سازمان باید به گونه ای طراحی شود که علاوه بر زیبایی، معرف آن رویداد و سازمان هم باشد. شکل نهایی تندیس باید با نهایت دقت و ظرافت طراحی شود تا تندیس اهدا شده به عنوان یک نماد، بیانگر معنی و مفهوم آن اثر باشد و از ارزش‌های هنری و معنوی آن کم نکند.

شما می‌توانید از نمونه طرح‌های موجود در وب سایت ما دیدن کرده و طح مورد نظرتان را انتخاب کنید. اگر میخواهید طرح مخصوص به خودتان را داشته باشید می‌توانید با ارسال آن به ما طرح دل‌خواهتان راسفارش دهید. اگر طرح خاصی مد نظرتان نیست و نمی‌دانید چه طرحی برای برندتان انتخاب کنید، همکاران ما در مجموعه تهران دیزاین با ارایه مشاوره رایگان شما را دراین زمینه راهنمایی خواهند کرد. لازم به ذکر است هزینه ساخت طرح‌های سفارشی نسبت به طرح‌های آماده نسبتا بالاتر است.

ساخت تندیس حجمی

برای ساخت تندیس حجمی ازفلزاتی مثل برنج، سرب یا آلیاژ زامام استفاده می‌شود. زاماک آلیاژی است که از ترکیب فلزات روی، آلومینیوم، مس و منیزیم بدست می‌آید. به دلیل مقاومت و استخکام بالایی زاماک، غالبا از این آلیاژ برای ساخت تندیس‌های حجمی استفاده می‌شود. بعد از اتمام روی آن با لایه نازکی از طلا پوشانده می‌شود. همین امر باعث می‌شود قیمت خرید تندیس حجمی نسبت به سایر انواع تندیس‌ها بالاتر باشد. با این وجود، از این تندیس‌ها در جشنواره‌ها و رویدادهای بزرگ جهانی هنوز هم اسقبال زیلدی می‌شود و استفاده از آن در بین جوامع هنری وعلمی روز‌به‌روز گسترش یافته است.

بعد از ارسال سفارش مشتری و تایید طرح نهایی تندیس، نوبت به قالب گیری متریال فلزی می‌رسد. ابتدا طرح تندیس با گچ ساخته شده و بعد از تایید ابعاد و شکل تندیس از نظر استانداردهای  طراحی، قالب اصلی تندیس روی متریال فلزی پیاده و به تعداد سفارش مشتری ساخته می‌شود.

درگذشته ساخت قالب تندیس‌های حجمی با حکاکی و کنده‌کاری به وسیله دست انجام می‌شد. امروزه با پیشرفت دستگاه‌های صنعتی دیگر نیاز به ساخت دستی تندیس نیست. دستگاه‌های ریخته‌گری پیشرفته با دقت و ظرافت بالا می‌توانند کوچکترین جزییات شکل تندیس را برش دهند و قالب ساخته شده بسیار دقیق‌تر و منظم‌تر از انواع دستی آن ساخته می‌شود. بعد از ساخته شدن قالب، تندیس به مرحله آبکاری می‌رود و لایه نازکی از طلا یا سایر فلزات برای تزیین و زیبایی روی آن کشیده می‌شود. قالب ساخته شده روی پایه‌ای از جنس چوب یا فلز قرار داده شده و نوشته‌ها و متن‌های درخواستی از جانب مشتری روی این قسمت از پایه حکاکی می‌شود. اکنون کار ساخت تندیس تمام شده و سفارش مشتری آماده تحویل است.