تهران دیزاین فروشنده انواع دستگاه های مهر

شاینی Shainy ، ترودات Trodat ، کلوپ COLOP ، سانی SUNNY

سازنده مهر های ژلاتینی، نوری یا لیزری، برجسته و مهر های جیبی

 • سفارش مهر آنلاین
 • ساخت مهر پزشکی
 • ساخت مهر لیزری دورنگ
 • مهر جیبی
ساخت مهر - مهر فوری - مهر ژلاتینی - مهر لیزری - مهر دو رنگ

انواع مهر

مهر وسیله‌ای است که با به جا گذاشتن اثر جوهر روی کاغذ هویت سند را تایید می‌کند. مهرها از ابتدای تاریخ تا الان از جایگاه ویژه‌ای بین مردم برخوردار بوده‌اند و به عنوان یک امضا و سند کاملا رسمی جزو معتبرترین و متداول‌ترین روش‌های تشخیص هویت افراد و مجامع می‌باشند.

امروزه ساخت مهر و انواع آن پیشرفت چشم‌گیری داشته و استفاده از آن در بین مردم روز‌به‌روز گسترده‌تر می‌شود. همه شما نمونه استفاده از مهرها را در بانک‌ها، ادارات، شرکت‌ها، سازمان‌ها و … دیده‌اید. حتی اشخاص حقیقی هم میتوانند برای خودشان مهر سفارش دهند و از آنها برای امضا یا تایید اطلاعات شخصی خود استفاده کنند.

از آنجایی که مهرها جزو اسناد رسمی و معتبر شناخته می‌شوند، تمامی جوانب امنیتی برای ساخت مهر توسط سازندگان آنها رعایت می‌شود. برای مثال؛ برای خرید مهر پزشکی، پزشکان محترم موظف به ارایه پروانه نظام پزشکی و کارت ملی خود می‌باشند.

انواع مهر

 1. مهر ژلاتینی
 2. مهر لیزی
 3. مهر برجسته
 4. مهر برنجی

در این قسمت سعی می‌کنیم به بررسی مهرهای موجود در بازار و مزایا و معایب هرکدام از این مهرها بپردازیم. روش ساخت هرکدام از این مهرها با هم تفاوت دارند. به طورکلی مهرهای ژلاتینی و مهرهای لیزری با دستگاه‌های مخصوص مهرسازی( با میز نور یووی ) ساخته می‌شوند و مهرهای برجسته و برنجی با دستگاه فرز حکاکی می‌شوند.

مهر ژلاتینی

مهرهای ژلاتینی به مهرهایی گفت می‌شود که در ساخت آنها از ژلاتین استفاده می‌شود. مهرهای ژلاتینی هزینه نسبتا پایینی دارند و از متداول‌ترین و پرکاربردترین انواع مهرها هستند. بیشترین کاربرد این مهرها در ادارات و سازمان‌ها، بانک‌ها، مدارس، شرکت‌ها، اشخاص حقیقی و… می باشد.

مهرهای ژلاتینی فوری در زمان سریعتری(کمتر از یک ساعت) نسبت به مهرهای ژلاتینی معمولی ساخته می‌شوند و هزینه نسبتا بالاتری هم دارند. علت این اختلاف قیمت به خاطر زمان سریع ساخت و تحویل مهر به مشتری است.

مهرهای ژلاتینی دو نوع هستند؛ مهر ژلاتینی ساده که برای استفاده از آن نیاز به همراه داشتن استامپ است، و مهر ژلاتینی اتومات که استامپ سرخود است و نیازی به همراه داشتن استامپ نیست.

مهر لیزری

مهرهای لیزری کیفیت به مراتب بهتر و بالاتری نسبت به مهرهای ژلاتینی دارند. ساخت این مهرها به زمان بیشتری نیاز دارد، در نتیحه قیمت بالاتری نسبت به مهرهای ژلاتینی دارند. این مهرها دقت بالایی در چاپ خطوط کمرنگ و پر‌رنگ مهر دارند و می توان از ترکیب چند رنگ و متن در طرح مهر استفاده کرد. برای استفاده از این مهرها نیاز به استامپ نیست و فقط باید بعد از چند ماه استفاده مخزن استامپ را با جوهر مخصوص آن شارژ کنید.

یکی از مزیت‌های مهم مهرهای لیزری ضد جعل بودن آنهاست. برای جعل این مهرها نیاز به دستگاه‌های نوری مخصوص است، و تقریبا جعل و کپی برداری از آنها بسیار دشوار و تقریبا‌ غیرممکن است. همین ویژگی باعث شده مهرهای لیزری رفته رفته در میان مردم محبوبیت و جایگاه ویژه‌ای پیدا کنند.

طول عمر بالای مهرهای لیزری یکی دیگر از مزیت‌های این مهرهاست. اگر از خرابی مهرهای خود خسته شده اید و دوست دارید از مهرهایتان مدت زمان زیادی استفاده کنید، مهرهای لیزری انخاب مناسبی برای شما هستند.

مهر برجسته

مهرهای برجسته به مهرهایی گفته میشود که بر اثر فشار، کاغذ را برجسته می‌کنند. در مهر برجسته اثری از جوهر و رنگ نیست و طرح مهر شما از طریق فرو‌رفتگی و برجستگی فلز بروی کاغذ ایجاد می‌شود. مهرهای برجسته با نام های مهر فشاری، پرسی، آهنی و فلزی نیز شناخته می شوند.

مهرهای برجسته امنیت بالایی دارند و برای ساخت آن نیاز به ارایه  مدارک شناسایی است، این‌گونه مهرها دراختیار همه قرار ندارند و تهیه آن برای همه میسر نیست. به همین دلیل به سادگی قابل جعل نیستند. بیشترین موارد اسفاده از مهرهای برجسته در دفاتر اسناد رسمی، محضر‌خانه‌ها، دفترخانه‌ها و دبیرخانه‌ها، برگه های گارانتی، ضمانت نامه‌ها، برگه های قرارداد و … است.

مهر برنجی

مهرهای برنجی یکی از قدیمی‌ترین انواع مهرهای استفاده شده در ایران می‌باشند. در این مهرها اسم اشخاص یا امضای آنها روی مهر حک می‌شود. جنس مهر اغلب از فلز برنج می‌باشد ولی بر روی سایر فلزات هم می توان طرح مورد نظر را حکاکی نمود. مهرهای برنجی ابعاد کوچکتری نسبت به سایر مهرهای موجود در بازار دارند و معمولا در سایزهای جیبی برای استفاده افراد ساخته می شوند. طرح روی مهر عمدتا شامل نام و نام‌خانوادگی افراد و امضای شخصی آنها می باشد.

مراحل ساخت مهر

 1. سفارش مهر
 2. طراحی مهر
 3. ساخت مهر

سفارش مهر

قسمت اول خرید مهر، سفارش مهر و تماس با ماست. همکاران ما در مجموعه تهران دیزاین آماده پاسخ گویی به تماس‌های شما در هرساعتی از روز می‌باشند. مشاوران و کارشناسان ما شما را راهنمایی نموده و این نکات را به شما اعلام می نمایند؛ آیا طرح شما قابلیت ساخت روی مهر ر ادارد یا نه؟ آیا چیدمان و تفکیک رنگ طرح شما در مهر قابلیت اجرا دارد یا خیر؟ دستگاه مناسب برای طرح شما کدام است و قیمت آن چقدر می شود. لازم به ذکراست تمامی این خدمات رایگان بوده و هیچ گونه هزینه‌ای قبل ازسفارش مهر دریافت نمیشود. بعد از انتخاب نوع مهر و دستگاه مورد نظرتان و تکمیل سفارش، ارایه یکسری مدارک شناسایی برای احراز هویت شما الزامیست. مهر یک سند رسمی است، به همین دلیل قبل از ساختن آن باید تمامی جوانب امنیتی رعایت شود. مدارک لازم برای سفارش مهر به شرح زیرمی باشد:

 • ارایه اصل و کپی کارت ملی یا شناسنامه
 • ارایه مدارک و مستندات مربوط به کسب و کار و زمینه شغلی هر فرد ( برای مثال کپی کارت نظام پزشکی برای پزشکان، کپی آگهی تاسیس شرکت، برای شرکت‌ها و موسسات، کپی جواز کسب برای سایرکسب و کارها و مغازه‌داران و… )
 • آدرس و کدپستی

طراحی مهر

بعد از تحویل سفارش و دریافت مدارک شناسایی از مشتری نوبت به طراحی لوگو یا برند شما روی مهر می‌باشد. طراحی مهر جزو خدمات ساخت مهر می‌باشد. شما با دیدن لوگوی شرکت‌ها و کارخانه‌ها یکسری اطلاعات در ذهن خود می‌یابید. اگرتجربه خوبی از آن کالا و برند داشته باشید، حس خوبی درذهنتان تداعی خواهد شد. به همین دلیل همه کسب و کارها، سازمان‌ها وشرکت‌ها نیاز به یک طرح مناسب برای لوگوی استفاده شده در مهرشان دارند تا مخاطبانشان بتوانند آنها را سریعا شناسایی کنند.

یک مهر هر چقدر هم که خوب باشد، باید چیدمان و طرح مناسبی داشته باشد. شکل طرح و چیدمان نوشته باید اندازه مناسب و جلوه زیبایی داشته باشند. این کار یک طراح توانا‌ست که طرح زیبا و خلاقی ارایه دهد. در صورتی که طرح لوگوی خود را داشته باشید می‌توانید برای ما ارسال کنید، در غیر این‌صورت متخصصین ما در مجموعه تهران دیزاین آمادگی طراحی مهرهای شما را دارند. این مجموعه با تیم متخصص و خلاق در زمینه طراحی لوگو بهترین و زیباترین طرح‌های مهر را به شما ارایه می‌دهد، وشما می‌توانید با خیال راحت طراحی لوگوی مهرهایتان را به ما بسپارید.

ساخت انواع مهر

بعد از طراحی مهر، نوبت به مرحله نهایی و ساخت مهر می‌رسد. برای ساخت مهر باید چند نکته در نظر گرفته شود؛ و آن دستان توانای یک مهرساز است که با تجربه ای که دارد یک مهر با کیفیت و خوب و از همه مهم‌تر با طول عمر بالا برای مشتری در زمان مقرر شده بسازد. بعد از تمامی این مراحل، خرید مهر شما تکمیل شده و آماده تحویل می باشد.