تهران دیزاین تولید کننده تندیس های پلکسی

تندیس های پلکسی یکی از محبوب ترین و پر استفاده ترین متریال برای ساخت تندیس، و همینطور یکی از محبوب ترین به دلیل انعطاف در ساخت و طراحی و هزینه تولید، می باشد. تندیس های تندیس های پلکسی امکان ساخت در ابعاد مختلف و ضخامت های مختلف را دارد.

ساخت تندیس - تندیس پلکسی - تندیس کریستال - تندیس حجمی

تندیس پلکسی یا پلکسی گلاس از نوعی پلی کربنات شفاف از جنس پلیمر ساخته شده‌اند. پلکسی به پلاستیک فشرده شده گفته می‌شود و در دو نوع مات و براق ساخته می‌شود. زمان ساخت این تندیس‌ها نسبت به سایر تندیس‌ها کمتر باشد. پلکسی گلاس در ضخامت‌های مختلف برش داده می‌شود و مقاومت بالایی در برابر شکستگی و آسیب دارد. این تندیس‌ها در طرح‌ها و رنگ بندی‌های متنوع ( اغلب مشکی، طلایی و نقره‌ای) ساخته می‌شوند. علاوه بر مقاومت و انعطاف‌پذیری بالا، هزینه ساخت این تندیس‌ها نسبت به تندیس‌های شیشه‌ای پایین‌تر است و طرفداران زیادی میان مخاطبان بدست آورده.

مراحل ساخت تندیس پلکسی گلاس

سفارش تندیس پلکسی

هزینه ساخت مناسب، مقاومت و تنوع در طرح و رنگ باعث شده این تندیس‌ها محبوبیت و طرفداران زیادی بین مخاطبان بدست آورده و استفاده از آن روز‌به‌روز بیشتر می‌شود. برای سفارش تندیس، شما می‌توانید هم طرح مخصوص خود را در رنگ بندی‌‌های مختلف سفارش دهید. قیمت ساخت بر اساس نوع تعداد سفارش، طرح و متریال استفاده شده متفاوت است. برای انتخاب طرح و نوع متریال تندیس‌هایتان می‌توانید از مشاوره همکاران ما در مجموعه تهران دیزاین راهنمایی بگیرید.

طراحی تندیس پلکسی

شما می‌توانید طرح دلخواهتان را برای ساخت تندیس سفارش دهید. طرح انتخاب شده علاوه بر رعایت اصول طراحی، باید مرتبط با موضوع آن مناسبت یا رویداد باشد. تصویر و نوشته‌های روی تندیس باید با دقت و ظرافت بالا انتخاب شوند تا مفهوم اثر را به مخاطب القا کنند. تندیس‌های پلکسی گلاس انعطاف بالایی دارند و مناسب طراحی‌های ظریف می‌باشند. عدم محدودیت در انتخاب طرح‌های متنوع باعث شده این تندیس‌ها طرفداران زیادی در بین مردم داشته باشند.

برای دریافت مشاوره در زمینه انتخاب طرح و جنس متریال تندیس باکارشناسان ما در مجموعه تهران دیزاین، می‌توانید ارتباط برقرار کنید. متخصصین ما با خلاقیت و هوش بالا و ایده پردازی های جالب، می توانند ایده های جدید و بکری را به شما پیشنهاد و طراحی نمایند.

ساخت تندیس پلکسی

قالب مواد تشکیل دهنده تندیس پلکسی، از نوعی ورقه‌ پلاستیکی فشرده از جنس پلیمر می‌باشد. ضخامت هرکدام از این صفحات متفاوت هست و بستگی به درخواست مشتری دارد که از کدام صفحه برای ساخت تندیس استفاده شود. بعد از انتخاب ضخامت صفحه، طرح و نوشته‌های مورد نظر روی قالب تندیس حکاکی شده و برای مرحله نهایی یعنی برش آماده می‌شود. برش تندیس‌های پلکسی گلس با استفاده از دستگاه‌های لیزری انجام می‌شود. مقاومت بالا و انعطاف پذیری  قالب‌های پلکسی باعث شده سازنده آن آزادی عمل بیشتری در کار با دستگاه لیزر داشته باشد.

هزینه ساخت تندیس پلکسی، با توجه به ضخامت ورقه‌ها و نوع طرح‌ها با هم متفاوت است و طرح‌های سفارشی هزینه ساخت نسبتا بالاتری دارند.