تهران دیزاین تولید کننده تندیس های کریستال

 

تندیس کریستال به دلیل ظرافت در طراحی و زیبایی کریستال از مجبوبیت خاصی برخوردار می باشد. طرح هایی که روی تندیس کریستال استفاده می شود به صورت چاپی می باشد و این مورد باعث اجرای انواع طرح ها روی تندیس  می باشد.

تندیس کریستالی به تندیس‌هایی گفته می‌شود که از شیشه یا کریستال ساخته شده‌اند. این تندیس‌ها برای چاپ چهره یا تصاویر و حکاکی متن بسیار کار‌آمد و مناسب هستند. کیفیت شفاف شیشه و درخشش ظاهری آن موجب شده علاوه بر زیبایی، این تندیس‌ها به یک اثر خاص و جذاب در ذهن مخاطبان مبدل شوند. امروزه موارد استفاده از تندیس‌های کریستالی بسیار زیاد شده و اکثر شرکت‌ها و مراکز دولتی و شخصی در جشن‌ها و همایش‌های خود، برای قدردانی و بزرگداشت افراد از این تندیس‌ها استفاده می‌کنند.

مراحل ساخت و تولید تندیس کریستالی به شرح زیر است؛

  1. سفارش تندیس
  2. طراحی تندیس
  3. ساخت تندیس

سفارش تندیس کریستالی

سفارش، اولین مرحله برای ساخت یک تندیس است. تندیس کریستالی به خاطر زیبایی و کیفیت بالا جزو متداول‌ترین و پرکاربردترین تندیس‌ها هستند. هزینه ساخت تندیس کریستالی نسبت به سایر تندیس‌ها نسبتا پایین است. قیمت ساخت تندیس به ابعاد، شکل تندیس و جنس مواد به‌کار رفته در ساخت آن بستگی دارد و متغیر است. هزینه ساخت علاوه بر اندازه و حجم، به طرح انتخاب شده برای چاپ هم بستگی دارد. مثلا اگر متن خاصی مد نظرتان است و می‌خواهید به شکل سه بعدی داخل شیشه حکاکی شود، طبیعتا هزینه ساخت هم بیشتر می‌شود.

اغلب افراد تفاوت بین انواع تندیس‌ها و جنس آنها را نمی‌دانند و در انتخاب طرح و شکل مناسب دچار تردید می‌شوند. به همین دلیل همکاران ما در مجموعه تهران دیزان با ارایه مشاوره‌ رایگان و راهنمایی‌های لازم در زمینه انتخاب ابعاد و شکل تندیس به شما کمک خواهند کرد.

طراحی تندیس کریستالی

مهم‌ترین قسمت از ساخت تندیس انتخاب طرح مناسب برای آن است. طرح چاپ شده برای تندیس باید ترکیبی از زیبایی و جذابیت در خود داشته باشد. این کار یک طراح خلاق و توانا است که با تجربه خود، طرحی زیبا و جذاب خلق تا علاوه بر اینکه حس خوبی در ذهن مخاطب القا می‌کند، به اثر و نماد چاپ شده روی تندیس هم معنی و مفهوم ببخشد و از ارزش‌های آن کم نکند.

بسیاری از شرکت‌ها و سازمان‌ها طرح‌ مخصوص به خود دارند و تصاویر و نوشته‌های مدنظرشان را به صورت سفارشی درخواست می‌کنند. هزینه ساخت تندیس‌های سفارشی نسبت به تندیس‌های آماده بالاتر است، به همین دلیل برای کسانی که می‌خواهند در هزینه‌های خود صرفه‌جویی کنند، توصیه می‌کنیم از تندیس‌های آماده سفارش دهند. قالب تندیس‌های آماده از قبل ساخته شده و مخاطب بر اساس رویداد و هدفی که از جایزه دادن آن تندیس دارد، طرح و رنگ را انتخاب می‌کند. اگر ‌می‌خواهید شرکت یا موسسه شما طرح مخصوص به خود داشته باشد، متخصیصن ما در مجموعه تهران دیزاین، پذیرای طراحی تندیس های شما هستند.

ساخت تندیس کریستالی

روش ساخت تندیس کریستالی با سایر تندیس‌ها متفاوت است. قالب تندیس‌های کریستالی وارداتی هستند و فقط خدمات طراحی و چاپ روی آن‌ها در داخل کشور انجام می‌شود. مهم‌ترین نکته در مورد ساخت تندیس کریستالی، چاپ سه بعدی این تندیس‌هاست که با لیزر انجام می‌شود. در این نوع تندیس‌ها تصویر یا متن مورد نظر با لیزر داخل شیشه حکاکی و بسته به سلیقه مشتری در ابعاد و اندازه‌های مختلف ( دایره، مربع، مستطیل و… ) تولید می‌شود. از دیگر مزیت‌های این تندیس‌ها تنوع در رنگ، طرح و ضخامت شیشه‌ی تندیس است، درنتیجه مخاطب می‌تواند بنا به سلیقه و نیاز خود هر کدام از آنها را انتخاب کند. هزینه ساخت تندیس‌های سه بعدی نسبت به انواع معمولی آن بالاتر است. برای کسب اطلاع از جزییات قیمت، با همکاران ما در مجموعه تهران دیزاین تماس بگیرید.