تندیس

تندیس یا مجسمه پیکره‌ای است که اغلب به هدف یادآوری یا به نمایش گذاشتن وجود یک انسان، شیء، حیوان یا واقعه ساخته می‌شود.

 

صنعت و هنر ساخت تندیس برگرفته از هنرهای تجسمی و صنایع تبدیلی و پایه است  که در تلفیق آن دو ، آثار بدیعی خلق می گردد ، زینت بخش و یاد بودی گرانبها از همایش های برگزار شده نزد برگزیدگان و شرکت کنندگان به یادگار می ماند. همچنین برگی از افتخارات و تلاش های شایسته انسان هایی است که در نیل به اهداف والای بشری گامی مؤثر برداشته اند .

تهران دیزاین یکی از بزرگترین تولید کننده تندیس حجمی ، پلکسی ، فلزی ، کریستال و چوبی می باشد که با تلاش فراوان و با توجه به نیاز مورد نیاز متقاضی توانسته کار های قابل توجهی برای بسیاری از ارگان ها ، شرکت ها ، رسانه و گروه ها از جمله برای برنامه برنامه ماه عسل ، برنامه سه ستاره ، شرکت نفت و … تولید نماید.

تندیس حجمی ماه عسل

تندیس حجمی

همانطور که از نام این محصول مشخص است دارای حجم و بعد هستند . معمولا بصورت ریخته گری و توسط قالب از آلیاژ برنج یا سرب تهیه می شوند. پایه این نوع تندیس ها معمولا از جنس پلکسی یا چوب است.

تندیس پلکسی

معمول ترین متریال در ساخت تندیس پلکسی یا همان طلق به زبان عامیانه است. پلکسی ها با توجه به تنوعی که در رنگ و ضخامت و فرم پذیری دارند نقش زیادی در این صنعت  دارند. شیوه رایج در ساخت تندیسهای پلکسی گلاس بهره گیری از دستگاه برش لیزر برای ایجاد قطعه ‏های همسان، در تعداد بالا و در مدت زمان کوتاه است. قطعه های تولید شده در اشکال و رنگهای مختلف با ضخامتهای متفاوت در کنار هم قرار گرفته وتندیسهای پلکسی را به وجود می آورند . این نوع محصول اقتصادی ترین و ارزانترین نسبت به دیگر مدل های خود هستند.

تندیس های ترکیبی ( فلز و پلکسی )

در این مدل جنس اصلی کار از پلکسی بوده ولی برای زیباتر شدن از متریالهای فلزی مسطح مانند استیل یا برنج استفاده می شود. این نوع تندیس ها دارای زیبایی بیشتری نسبت به نوع پلکسی بوده و قیمت مناسبتری نسبت به تندیسهای حجمی دارند.