ردکردن این

مهر لیزری رنگی و خداحافظی با طرح‌های خسته‌کننده

اثر به جا مانده از مهری که استفاده می‌کنید چیزی فراتر از یک نقش است. شما با این مهرها قصد معرفی خود به دیگران را دارید و قطعاً از اینکه ببینید مهری که استفاده می‌کنید توجه افراد را جلب می‌کند خوشحال خواهید شد. خبر خوب این است که تکنولوژی موجب پیشرفت در طراحی و ساخت مهر شده و شما می‌توانید به تنوع در طرح، ظرافت، سهولت در استفاده و از همه جذاب‌تر، دنیای رنگ‌ها سلام کنید. استفاده از مهر لیزری چند رنگ جذابیت طرح و لوگوی شما را چند پله ارتقا خواهد داد. پس بهتر است شما هم از این فرصت استفاده کرده و به جمع هواداران مهر لیزری دو رنگ بپیوندید. اما در ابتدا قصد دارم شما را با فرآیند ساخت مهر لیزری دو رنگ بیشتر آشنا کنم.

مهر لیزری چند رنگ چگونه کار می‌کند؟

درابتدا باید نکته‌ی مهمی را برای شما توضیح بدهم که مهرهای مکانیکی به چند دسته تقسیم می‌شوند که ما اینجا به سراغ دو نوع آن می‌رویم.

مهرهای self-inked که در ایران بیشتر با نام مهرهای ژلاتینی شناخته می‌شوند، برای مواقعی که باید اسناد زیادی را مهر کنید و سرعت حرف اول را می‌زند انتخاب خوبی هستند. مهر و  پد جوهر در یک بدنه قرار دارند و هربار که شما مهر را روی کاغذ فشار می‌دهید مهر می‌چرخد و طراحی لوگو را روی آن ثبت می کند. به همین راحتی. این نوع مهر بعد از ۱۰٫۰۰۰ بار استفاده نیاز به شارژ خواهد داشت.

مهرهای pre- inked که آن ها را بیشتر با نام «لیزری» یا «نوری» می‌شناسیم،  به درد مواقعی می‌خورند که دقت و کیفیت  درجزئیات حرف اول را می‌زنند. ساختار این مهرها به این شکل است که جوهر به داخل منافذ کارتریج رسوخ کرده و سطح مهر را آغشته می‌کند. این نوع مهر ظرافت در طرح نهایی را برای شما به ارمغان می‌آورد و برخلاف مهر ژلاتینی استفاده از آن پر سروصدا نیست. فاصله‌ی هربار شارژ جوهر این مهر ۵۰٫۰۰۰ بار استفاده است. این یعنی یک محصول مقرون‌به‌صرفه.شما برای انتخاب بین این دو، باید به نیاز خود و کاربرد این مهرها توجه کنید.

نحوه‌ی ساخت مهر لیزری رنگی

نحوه‌ی ساخت مهر لیزری رنگی

مهر لیزری همان pre- inked است که در ساخت آن از تکنولوژی نوری یا flash technology استفاده شده.

در روش ساخت مهر با تکنولوژی فلش (نور) طرح مورد نظر که بر روی کاغذ ردیابی ترسیم شده با قیچی جدا می‌شود و روی سطح دستگاه قرار می‌گیرد. سطح طرح باید رو به بالا قرار گرفته باشد. سپس، بخشی از اکسپوژر فیلم را به اندازه‌ی ابعاد طرح قیچی کرده و روی آن قرار می‌دهند. در این مرحله درپوش دستگاه را قفل و آن را روشن می‌کنند. این کار چند ثانیه زمان می‌برد. درپوش را باز کرده و ورق‌ها را جدا می‌کنند. اکنون طرح دل‌خواه روی فوم ثبت شده است. حالا نوبت این است که فوم را حسابی به جوهر آغشته کنند تا قابل استفاده شود. در نهایت فوم داخل محفظه قرار گرفته و مهر آماده است.

زمانی که نیاز به شارژ مجدد مهر لیزری رنگی پیدا کردید، با توجه به نوع ساختار آن عمل کنید. اگر مهر لیزری شما دارای کارتریج نبود، جوهر را داخل حفره‌های داخل مهر بریزید و چند ساعت اجازه دهید تا به تمام نواحی فوم نفوذ کند.

یکی از راه‌های ساخت مهر لیزری دو رنگ استفاده از برش لیزر برای ایجاد طرح بر روی مهر و پد جوهر است. به این صورت هر قسمت از طرح به ناحیه‌ی رنگی مشخص از پد برخورد می‌کند. فاصله‌ی بین هر بخش رنگی بر روی پد، میلیمتری است که این موجب ظرافت نتیجه می‌شود و در عین حال از ترکیب شدن رنگ‌های هر بخش جلوگیری می‌کند.

سفارش مهر لیزری چند رنگ از تهران دیزاین

فراموش نکنید که امروزه توجه به جزئیات در هر زمینه‌ای از اهمیت بالایی برخوردار است. توصیه‌ی ایران دیزاین به شما انتخاب محصولی است که نشانگر توجه شما به همین نکته است. مهر لیزری رنگی که تلفیقی از ظرافت و جذابیت است، تصویر خوشایندی از شما در ذهن مخاطب به یادگار خواهد گذاشت.

اگر به دنبال تنوع در طراحی، کیفیت و سرعت در دریافت محصول هستید، با مشاورین حرفه‌ای ما تماس بگیرید تا در کنار ما خریدی آسان و بدون دغدغه را تجربه کنید.

منتظر شما هستیم

پست را به اشتراک بگذارید:

مقله های مشابه

هنوز نظری ثبت نشده،نظر خود را ثبت کنید!


افزودن نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *